Wentylator sufitowy DVAM 130

nr. kat. 8651

Indeks katalogowy: KAT00150

Wentylatory sufitowe w lecie do chłodzenia, w zimie do oszczędzania energii.
  • Dostępność: Dostępne
  • Czas dostawy: Realizacja 30 dni
  • Dostawa: od 20,00 zł (dpd M1)
678,00 zł brutto / szt. 551,22 zł netto + 23% VAT / szt.

Opis

Wentylatory sufitowe

Wentylatory sufitowe w lecie do chłodzenia, w zimie do oszczędzania energii. Wielostronne zastosowania, np. cyrkulacja powietrza i chłodzenie w średnich i dużych pomieszczeniach, takich jak poczekalnie, recepcje, restauracje, dyskoteki, sklepy, hale sportowe i produkcyjne, magazyny, oraz do przyspieszenia procesów osuszania w przemyśle.  Wentylatory sufitowe stosowanesą tradycyjnie do chłodzenia powietrza w lecie. Ich stosowanie w sklepach i gastronomii rozwiązuje ciągłe problemy ze złej jakości powietrzem spowodowane przez brak okien, ciepło lamp itp. Dekoracyjne reprodukcje w stylu „Casablanca“ sprawiają, że wentylatory sufitowe Heliosa są atrakcyjnym elementem pomieszczenia. Podczas okresu grzewczego stosowanie wentylatorów sufitowych prowadzi do obniżki kosztów energii. W dużych pomieszczeniach, jak hale sportowe, tenisowe czy magazyny, obracające się powoli wentylatory sufitowe prowadzą do równomiernego rozdziału ciepłego powietrza w pomieszczeniu. Daje to podwyższenie temperatury przy podłodze o ok. 25% bez dodatkowych kosztów ogrzewania. Zużycie energii przez wentylator jest przy tym pomijalnie małe. Instalacje pilotażowe pracujące przez lata wykazały wzrost temperatury przy podłodzeo ok. 4 K.

Wentylatory sufitowe serii DVW: Wytrzymała metalowa konstrukcja o klasycznym wyglądzie. Zamknięty silnik, lakierowany na biało. Bezzakłóceniowy, bezobsługowy, przeznaczony do pracy ciągłej. Zawieszenie tłumiące drgania zapewnia bezwibracyjną pracę. Prosty montaż, ułatwiony przez wstępny montaż w fabryce. Przykręca się jedynie łopatki wirnika. Zmienna wysokość podwieszenia poprzez wybór krótkiej lub długiej rury. Sterowany 5−cio stopniowym regulatorem TSW 0,3 (osprzęt). Odwracalny kierunek transportu od− lub do podłogi za pomocę przełącznika (osprzęt DSEL 2) lub przez podłączenie stałe. Przy pracy odwróconej (kierunek powietrza do góry) wymagane napięcie minimalne 100 V.

Wentylatory sufitowe serii DVA: W typowym wyglądzie „Casablanca“ do zastosowań dekoracyjnych. Obudowa lakierowana na mosiądz antyczny lub biało. 5 drewnianych łopatek w kolorze orzecha lub białym.Bezobsługowy silnik z zakrytymi szczelinami chłodzącymi, z łożyskami kulkowymi, do pracy ciągłej. Zawieszenie tłumiące drgania zapewnia bezwibracyjną pracę. Prosty montaż możliwy na 3 różnych wysokościach:– bezpośrednio pod sufitem (bez rury montażowej).– z krótką lub długą rurą (obie w komplecie). Sznurowy przełącznik 3 prędkości i 0/1 pod silnikiem. Możliwość podłączenia zewnętrznego regulatora (osprzęt).

Wybór wentylatora: Średnica wirnika, rozmieszczenie i wysokość zawieszenia decydują o równomiernej wentylacji całego pomieszczenia. Wysokość pomieszczenia minus długość wahacza dają wysokość zawieszenia. W zależności od niej i od średnicy wirnika odczytujemy z diagramu pokrytą strumieniem powietrza powierzchnię w m2. Odstęp od środka wentylatora do ściany powinien odpowiadać ok. trzem średnicom wirnika. Odstęp między środkami wentylatorów (przy stosowaniu kilku wentylatorów sufitowych) powinien być 6−krotnie większy od ich średnicy. Praca z dużą prędkością obrotową zalecana jest w lecie do chłodzenia, niskie obroty w zimie do oszczędzania energii.

 

Zapytaj o produkt

Koszty dostawy

dpd M1 : od 20,00 zł