Wywiewnik sterowany ABV 100

nr. kat. 0452

Indeks katalogowy: KAT00192

  • Dostępność: Dostępne
  • Czas dostawy: Realizacja 30 dni
  • Dostawa: od 20,00 zł (dpd M1)
95,76 zł brutto / szt. 77,85 zł netto + 23% VAT / szt.

Opis

WYWIEWNIK STEROWANY ABV 100

 

■ Wywiewnik sterowany ABV 100 Optymalizuje opłacalność centralnych instalacji wentylacyjnych w mieszkaniach. Jak wiadomo, instalacje wywiewne w łazienkach i ubikacjach bez okien muszą pracować 24 h na dobę. Przy zainstalowaniu typowych anemostatów talerzowych przez 18 godzin przepływa pełna ilość powietrza, a przez 6 h w nocy połowa wydajności − niezależnie od użytkowania pomieszczenia. Oznacza to marnotrawstwo energii. Zastosowanie ABLU− VENT daje − w zależności od budynku − oszczędność kosztów ogrzewania do 30 %.

■ Działanie AbluVent włączany jest przełącznikiem oświetlenia. Lamelki otwierają się podczas używania pomieszczenia. Wentylacja podstawowa zapewniona jest przez cały czas, ponieważ pewna ilość powietrza przedostaje się przez zamknięte lamelki.

■ Zalety: Oszczędność energii,  niska cena, szybka instalacja, optymalne rozwiązanie, 5−minutowe opóźnienie wyłączenia, płynne ustawianie wydajności, bezgłośna praca.

■ Wymienne filtry zapobiegają zatkaniu rury wentylacyjnej.

■ Wielkość przepływu Kąt otwarcia lamelek jest nastawiany płynnie za pomocą suwaka (zasłoniętego pokrywą) w zakresie 15 – 80 stopni. Na wykresie powyżej pokazany jest przepływ powietrza w zależności od nastawienia i podciśnienia.

■ Dane technniczne – podłączenie Sterowanie za pomocą typowego włącznika, najlepiej połączonego z włączaniem oświetlenia. Napięcie robocze: ~220/240 V, 3 W. Izolacja ochronna, stopień ochrony IP 44. Obudowa: białe two− rzywo sztuczne. Sprężyna termobimetaliczna powoduje krótkie (ok. 30 s) opóźnienie otwarcia i opóźnione o ok. 5 min. zamknięcie.

Zapytaj o produkt

Koszty dostawy

Odbiór w siedzibie Istpol Sp. z O. O. : od 0,00 zł
dpd M1 : od 20,00 zł